Edit here: Style Properties -> Header and navigation
  • bu site satılıktır.
13

Nasıl Yapılır XenForo Şablon Sözdizimi

Nasıl Yapılır
New User
Katılım16 May 2022
Mesajlar88
T. puanı25
Şablon Sözdizimi: XenForo etiketleri

Feragatname:Bu teknik bir makaledir ve geliştiricilere yöneliktir.Ancak buradan sağlanan bilgiler geliştirici olmayanlar için kullanılabilir olduğunu ispatlayacaktır.

Bu yazı XenForo.Ltd tarafına bağlı değildir.

XenForo etiketleri

XenForo şablonlarda kullanmak için extra HTML etiketlerinin güçlü bir setiyle gelir,bu etiketler HTML içinde xen alanadıyla kullanılır ve kısayolları destekler ki bu sistemde kullanmak için şablonları yazarken yardımcı olacaktır.Bu etiketler kullanıcıya sunulmadan önce XenForo tarafından çalıştırılabilir koda derlenir.Bu şu anlama gelir,hiç bir kullanıcı kaynağı görüntülediğinde hiçbir xenforo etiketini göremeyecektir.

Bu kaynağın formatı

Bu kaynak çoklu parçalara ayrılmıştır,her bir bölüm güncellemelerde kullanılarak çıkmıştır,kolay linkleme ve bunları görüntüleyenlere kaynağı kullanmak için referans sağlamasına izin verir.

Etiketler

Aşağıdaki liste XenForo 1.2 versiyonundan itibaren kullanılan etiketlerin listesini içerir.Bir etilet link li değilse bu şu anlama gelir,bu etiket için henüz dökümantasyon hazırlanmamıştır,ancak ilerde gelecektir. Okumanın kısa olması ve kullanım kolaylığı için,xen alanadı kaldırılmıştır.Eğer bir etiket girintiliyse,yalnızca bağlı olduğu etiketle birlikte kullanılır.Bu etiketler Admin,Public, ve Email şablonlarında kullanılır.

foreach
if
elseif
else
contentcheck
navigation
breadcrumb
title
description
h1
sidebar
topctrl
container
require
include
map
edithint
set
hook
callback
formaction
datetime
avatar
username
likes
follow
pagenav
comment
untreated

Geliştiriciler

Kodu görüntülemeyle ilgileniyorsanız,bunun nasıl gerçekleştiğini görebilirsiniz,lütfen XenForo_Template_Compiler_Tag_* sınıflarından herhangi birine bakın.Her biri bir veya daha fazla etikete bağlıdır.XenForo üstteki listedeki herhangi bir alt-etiketi onun üst etiketinin sınıfını kullanarak ayrıştırır.Örnek olarak, xen:elseif , XenForo_Template_Compiler_Tag_If sınıfıyla işlenir.
 


0Rn.gif

0Rn.gif

SPAM YAPMAK YASAKTIR!
  • Örneğin: teşekkürler, sağol, çok iyi, asdqwe, çalışıyor, ty ve benzeri!
  • Örneğin: Aynı mesajı sürekli olarak yazmak. teşekkürler, tşk ve benzeri!
  • Bir başkasının mesajını kopyalayıp aynısını yazmak yasaktır.
  • Bilginiz olmadığı konulara yorum sayınız artsın diye mesaj atmak yasaktır.
  • Yorum yaparken kendi fikrinizi yazınız!
  • Spam mesaj atan görürseniz RAPOR tuşu ile bize bildirmeniz önem ve rica olunur!
Üst
AdBlock Algılandı

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Tabii ki, reklam engelleme yazılımı, reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım